W Nowym Roku - zawsze najlepszych kursów wymiany!

Blog
28. 12. 2023 | ProStream

W Nowym Roku życzymy Państwu dalszych biznesowych sukcesów. 2023 r. był pierwszym pełnym rokiem działalności ProStream w Polsce. W tym czasie bardzo dużo udało nam się osiągnąć. Zapraszamy na podsumowanie roku z ProStream.

ProStream
ProStream

Styczeń - Jesteśmy w pełni gotowi by zaoferować nasze usługi polskim firmom.

Luty - Przedstawiamy polskim firmom naszą ofertę. M.in na łamach Bankier.pl mogą przeczytać, że dzięki darmowym przelewom SWIFT nasi klienci oszczędzają nawet kilkaset złotych na jednym przelewie. Niski spread pozwala z kolei zmniejszyć koszt wymiany walut liczony już w tysiącach złotych.

Marzec - Niskie koszty transakcyjne i korzystny kurs wymiany – to powody, dla których przedsiębiorcy wybierają platformy walutowe - wynika z badania Ipsos dla ProStream. Podpowiadamy firmom jak wybrać najlepszą platformę walutową.

Kwiecień - Dołączają do nas kolejne firmy! Witamy je bezpłatnymi usługami i prezentami - m.in. tabletami.

Maj - Ogłaszamy Dekalog Obsługi Klienta. W ProStream klient jest zawsze w centrum uwagi, niezależnie od wielkości firmy i wartości transakcji.

Czerwiec - Nasza spółka matka - SAB Finance - przedstawia rekordowe wyniki finansowe - zysk w wysokości 52 mln zł za rok 2022. To o 34% więcej niż w roku poprzednim. W 2022 roku SAB Finance realizowała ponad 500 transakcji walutowych dziennie tylko w Czechach, o łącznej rocznej wartości ponad 65 mld PLN.

Lipiec - Organizujemy debatę makroekonomiczną, w której poruszamy tematy ważne dla przedsiębiorców. Na zaproszenie ProStream biorą w niej udział: prof. Łukasz Hardt, były członek RPP, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Ivan Šramko, były szef Narodowego Banku Słowacji oraz prof. Lubomír Lízal, były członek zarządu Narodowego Banku Czech.

Sierpień - W ProStream priorytetowo traktujemy potrzeby naszych klientów i stale pracujemy nad udoskonaleniem naszego produktu. Przez całe lato wprowadzamy nowe funkcje i ulepszamy platformę, na podstawie opinii i sugestii które otrzymaliśmy od naszych klientów.

Wrzesień - Wprowadzamy śledzenie kursów walut. Od teraz nasi klienci mogą otrzymywać bieżące powiadomienia o cenach walut, wystarczy że na platformie ProStream ustawią system alertów. Monitoring, podobnie jak inne usługi dostępne na platformie, jest zupełnie darmowy.

Październik - Grupa SAB Finance, do której należy ProStream, dołącza do Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Dzięki temu możemy zaoferować nasze usługi jeszcze większej liczbie firm.

Listopad - Na tę ofertę przedsiębiorcy czekali. Wchodzimy na polski rynek instrumentów zabezpieczających kursy walut dla importerów i eksporterów - wprowadzamy kontrakty forward. W Czechach jesteśmy w tej dziedzinie liderem. Czas powtórzyć ten sukces w Polsce. O naszych planach pisze Puls Biznesu.

Grudzień - Podsumowujemy rok - udało nam się zdobyć zaufanie ponad 100 klientów biznesowych. W 2024 r. planujemy dynamiczny rozwój w Polsce. Spodziewamy się wzrostu wolumenów, liczby klientów i pracowników naszej platformy.

LinkedIn ShareTwitter ShareFacebook share