Jak wybrać najlepszą platformę wymiany walut dla małych i średnich firm

Blog
07. 03. 2024 | ProStream

Rynek wymiany walut dla firm jest bardzo konkurencyjny. Aby wybrać najlepszą platformę wymiany, małe i średnie przedsiębiorstwa powinny być na bieżąco z najnowszymi ofertami. W tym artykule przedstawiamy cztery kluczowe czynniki, które warto wziąć pod uwagę analizując oferty i wybierając najlepszą platformę wymiany walut dla firm.

ProStream - Jak wybrać najlepszą platformę?
ProStream - Jak wybrać najlepszą platformę?

Bądź na bieżąco z ofertami: Rynek wymiany walut jest dynamiczny, działa na nim wiele podmiotów, które stale modyfikują swoje oferty. Wymianę walut dla firm oferują banki w swoich kantorach walutowych online oraz liczne niezależne kantory i platformy wymiany walut. Aby zapewnić najlepsze warunki wymiany dla firmy, trzeba być na bieżąco i regularnie porównywać oferty. Przywykłeś już do wymiany walut w swoim banku? Porównaj jego ofertę z ofertą ProSteram i sprawdź, czy nie tracisz. Nasza oferta jest prosta i przejrzysta (mieści się na jednej kartce) - więc zajmie Ci to chwilę.

“Kiedy zaczęliśmy sprzedawać za granicę, korzystaliśmy z usług dużego banku i wymienialiśmy waluty w jego kantorze online. Niestety nie było tam miejsca na negocjacje i zarabianie na kursie walutowym. Wtedy trafiliśmy na ofertę ProStream i od tej pory z niej korzystamy” - mówi Sandra Szkop, właścicielka firmy Multifasada, specjalizującej się w handlu zagranicznym stolarką okienną i drzwiową.

Porównuj kursy wymiany walut: Kursy wymiany walut mają kluczowe znaczenie dla całkowitych kosztów wymiany i mogą decydować o rentowności kontraktów. Wybierz platformę oferującą konkurencyjne kursy, ponieważ nawet niewielkie oszczędności na pojedynczej transakcji mogą przekładać się na znaczne roczne oszczędności dla Twojej firmy. W ProStream oferujemy najkorzystniejsze kursy na rynku, bez względu na wielkość firmy i wartości transakcji, które z nami realizuje.

“Czasem różnice w kursach u dostawców wydają się niewielkie. Ale warto zwracać na nie uwagę. Nawet jeśli na jednorazowej wymianie 50 tys. EUR w Prostream zarobię 200 zł, a robię takich transakcji 60 w roku to mam 12 tys. zł oszczędności” - mówi Piotr Jaroń, współwłaściciel firmy Trinea, producenta mebli, którego firma ponad 70% obrotów generuje dzięki sprzedaży zagranicznej.

Zwróć uwagę na opłaty i prowizje: Oprócz kursów wymiany walut ważne jest również zwrócenie uwagi na dodatkowe opłaty i prowizje pobierane przez platformy wymiany walut. Niektóre platformy, takie jak ProStream, nie pobierają żadnych opłat, co sprawia, że są one korzystną opcją dla małych i średnich firm.

“Zanim zdecydowaliśmy się na wybór platformy wymiany, porównywaliśmy ofertę kilku firm, ale ze względu na wielkość naszej działalności nie byliśmy traktowani jako poważny partner. Nawet gdy udało się znaleźć korzystny przelicznik kursu, to obowiązywały prowizje, których w ProStream nie ma” - mówi Sandra Szkop, właścicielka firmy Multifasada.

Szukaj usług dopasowanych dla małych i średnich firm: W przeciwieństwie do dużych korporacji, małe firmy często nie mają siły negocjacyjnej w stosunku do kantorów online i banków. ProStream rozumie unikalne potrzeby małych i średnich firm i oferuje korzystne warunki bez względu na wielkość firmy czy wolumen transakcji.

“Rynek wymiany walut stał się bardzo przejrzysty i wyrównany. Nie ma dużych różnic jeśli chodzi o spready i dotyczy to również banków. W ProStream różnica jest jednak wystarczająco duża, żeby zainteresować się ofertą. Poza tym na platformie nie ma limitów jeśli chodzi o minimalną wartość wymiany. Prostream nie mówi, że nie jest zainteresowany, bo jesteście za mali” - mówi Piotr Jaroń, współwłaściciel firmy Trinea.

LinkedIn ShareTwitter ShareFacebook share